Üsküp Cad. 16/9 Çankaya / Ankara     0 312 426 0 126

portal geliştirme

Portal, ingilizcede kapı anlamına gelir. İnternet dünyasında ise birçok bilgiyi bir arada bulunduran, içerik olarak geniş web sitelerine denir. İnternet portalları, entegrasyon, özelleştirme, kişiselleştirme, kategorizasyon, arama, içerik yönetimi gibi özelliklerin birçoğunu barındırırlar.


İnternet portal çözümlerini genelde dernekler, organizasyonlar ve birçok şirketi barındıran dizin siteleri tercih etmektedir. Dernek web sitesi yapımı bunlar içinde en önemlisi konumundadır.


İnternet portalları özellikleri itibariyle birçok teknolojik özellik barındırdığından, yazılım altyapısının çok üstün özellikli olması gerekmektedir. Kedi Medya, portal ihtiyaçlarını karşılayan ürünü ile stabil ve güvenli çözüm sunmaktadır. Yine bu tür sitelerin, kurumsal sitelere oranla daha fazla teknik destek, bakım ve güncelleme ihityaçları olacağından, güvenilir bir iş ortağı ihtiyacı daha fazladır.


intranet yazılımları

Kurum içi web uygulamaları genelde “intranet” uygulamaları olarak anılmaktadır. Genelde kapalı ağ içerisinde, şirketin kendi sunucularında çalışmaktadır. Eğer bu yazılım internet üzerinden de ulaşılabilir durumda oursa “extranet” adı verilir.


Kurum içi internet uygulamaları, şirketin ihtiyacına göre özel olarak oluşturulmaktadır. Genellikle kurum içi haberleşme, doküman yönetimi, belge ve bilgi paylaşımı, kişi kartları, kurum içi iş akışları intranet üzerinden yapılmaktadır. Bunun dışında, müşteri ilişkileri yönetimi, proje yönetimi, kurumsal kaynak planlama uygulamaları da, kurum içi web uygulaması olarak tasarlanabilir. Bu sebeple intranet çalışması o kuruma özel olarak yapılır.


İntranet yazılımları, kurum içi iletişim ve verimliliği arttırdığından, artık birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Bir intranet uygulaması ile sağlayacağınız faydalardan sadece bir kaçına değinirsek :


  • İzin uygulamaları (İzinlerin tamamen internet tabanlı olarak alınması ve onaylanamsı)
  • Kişi kartları (Kurum içindeki kişlerin bilgileri, yaklaşan doğum günleri, izinde olup olmadıkları vb bilgiler)
  • Aktiviteler (Satış sonuçları, iş dışı aktiviteler, sosyal gruplar gibi aktivitelerin duyurulması ve paylaşılması)
  • Şirket Bilgileri (Sadece şirket personellerinin bilmesi gereken bilgilerin yetki dahilinde paylaşımları)

Yukarıdakilerin dışında isteğinize göre birçok modül intranet yazılımları sayesinde kurumunuzda işler hale getirilebilir.

facebook app geliştirme

Sosyal medya artık bir çok işletme için çok uygun bir tanıtım mecrası haline geldi. Facebook ise sosyal medya içinde en yaygın kullanılan mecra. Facebook, geliştiricilere belirli kurallar çerçevesinde uygulama geliştirme imkanı vermiştir. Geliştireceğiniz Facebook app (Facebook uygulama geliştirme) ile, sosyal medyadaki ziyaretçilerinize çok farklı deneyimler yaşatabilirsiniz. Örneğin Facebook sayfanız üzerinden düzenlenecek yarışmalar, alınacak kayıtlar bir Facebook App üzerinden alınabilir. Bunun en büyük avantajı, bir aplikasyon kullanan kişiye ait bilgilerin kendi sunucunuza alınabilmesi ve kişi adına paylaşımların yapılabilmesidir.


Bunun dışında Instagram, Linkedin ve Twitter gibi diğer sosyal mecralarda uygulama geliştirmeye imkan sağlayan altyapı desteğini vermektedir. Kedi Medya ekibi her türlü sosyal medya uygulaması geliştirmektedir.


b2b (e-bayii) yazılımı

Yaygın e-iş modellerinden bir tanesi B2B (Business to business) uygulamalarıdır. Genelde, şirketlerin bayileri ve tedarikçileri ile olan ilişkilerini elektronik ortama taşıması şeklinde kullanılmaktadır. İşletmeler B2B uygulamaları ile, zamandan tasarruf eder, olası hatalardan kurtulur ve personel giderlerinden tasarruf eder. İşletmeler B2B modelini bir çok amaçla kullanmakla beraber yaygın olarak aşağıdaki şekillerde kullanırlar :


  • Bayi Otomasyonu: Bayilerin internet üzerinden kolayca, hatasız olarak sipariş vermesini sağlar. Her bayii kendine ait tanımlanmış indirim oranını görür. Böylece kişisel fiyat listeleri oluşur. Bayiiler verdikleri siparişin durumu, stok bilgisi ve geçmiş siparişler gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilir.
  • Saha Satış Otomasyonu: Saha satış ekibi, tablet ve mobil cihazlardan, kolaylıkla sipariş oluşturabilir. Böylece saha satış ekibine ait tüm raporlar kolaylıkla anlık olarak alınabilir.
  • Destek Otomasyonu: Şirketin müşterilerine vereceği desteğin internet üzerine taşınması ve bunun müşteri vertabanı ile bağlantılı hale getirilmesidir.

Kedi Medya proje ve yazılım ekibi tüm e-iş modellerinin geliştirilmesinde size destek olabilmektedir.

b2c (e-ticaret) yazılımı

İşletmelerin son tüketiciye (müşteriye) satış yapmasını sağlayan e-iş modelidir. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır ve e-ticaret olarak adlandırılmaktadır. B2C iş modeli, satış bedelinin müşteriden online tahsiline dahalı olarak (genelde) bir sistem olduğundan, işin banka ve güvenlik boyutları da olmaktadır.


Online alışveriş, dünyada ve ülkemizde hızla büyümekte ve büyük çoğunluk işletmeler e-ticaret yazılımı altyapısına geçmektedir. B2C modelleri, malların ve hizmetlerin internet üzerinden satılması ve online tahsilat amaçları ile kullanılabilir.


E-Ticaret, sadece bir yazılım altyapısı değildir. Kurumun tedarikten, teslimata uzanan bir değişime gitmesi gerekebilir. Bu sebeple sadece bir yazılım alımı değil, uçtan uca bir değişim için iyi bir danışmanlık hizmeti de almanız gerekir. Kedi Medya proje ve yazılım ekibi tüm e-iş modellerinin geliştirilmesinde size destek olacak ve gerekli danışmanlık hizmetini verecektir.