Üsküp Cad. 16/9 Çankaya / Ankara     0 312 426 0 126

kurumsal web tasarım

Kurumsal web siteleri, işletmenizin kimliği yansıtan, güncel teknolojileri kullanan ve profesyonel olarak tasarlanmış internet siteleridir.


Günümüzde kurumsal internet sitelerinin bir çoğu, site yöneticisi tarafından güncellenebilir şekilde yapılmaktadır. Bu sitelerin arka planında içerik yönetim sistemi olarak adlandırılan yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlarla çalışan internet sitelerine halk arasında yönetim panelli internet siteleri de denilmektedir. Bu yazılımlara ilk sahip olma maliyetleri yüksek olsa da ilerleyen zamanlarda güncelleme konusunda getirdiği kolaylık, hız ve maliyet avantajı sebebi ile tercih edilmektedir.


Kedi Medya, bünyesindeki yazılım uzmanları tarafından geliştirilen yazılımı ile müşterilerine, sorunsuz ve esnek bir içerik yönetim sistemi yazılımı sunmaktadır.


  • Kurumsal web sitesi arayüz çalışmalarında mevcut kullanıcı kitlenizin ihtiyaçlarına uygun olarak hareket etmelisiniz.
  • Kullanıcılarınızın web sitenizde en çok hangi bağlantıları tıkladığını, en çok hangi sekmeyi kullandığını ve ilk girişte nereye yönlendiğini tespit edebilmeniz mümkün.
  • Tasarımda olduğu gibi içerik kısmında da müşteriye doğru bilgi aktarılmalıdır. Eksik kalan bilgiler performs etkisinin düşmesine sebep olur.
  • Kurumsal web siteniz tüm tarayıcılarda aynı kalite ve netlikte çalışmalıdır.

responsive web tasarım

Responsive kelime anlamı ile adapte olabilen demektir. Web literatüründe, farklı ekranlara göre otomatik olarak şekillenen web sitelerini ifade etmektedir.


Responsive olarak adlandırılan web tasarım tarzı son yıllarda giderek popüler hale gelmiş ve neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz bir önem kazanmıştır. Bunun sebebi ise günümüzde giderek artan mobil cihazların kullanımının artış göstermesi ve insanların aramalarını, web sitesi görüntülemelerini bu araçlar üzerinden yapmaya başlamasındandır.


Responsive (mobil cihazlara duyarlı) tasarımlar ve kodlama yapısı her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuz ve okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlarlar.


Mobil uyumlu bir web sitesi hazırlayabilmek için güncel web yazılım dilleri olan HTML5 vs CSS3 kodlama yapısından faydalanıldığı gibi grid tasarım kullanılmasında büyük önem vardır. Bu tasarım ve yazılım bilgilerine hakim olmak, web sitesini oluştururken bunları birlikte harmanlamak, çalışmanın bitiminde oluşturduğunuz iş için en verimli performansı sağlayacaktır. Yayına alınan web sitesi; masaüstü bilgisayarlarda büyük bir alanda görüntülendiği, okunaklı olduğu gibi; tablet bilgisayarlar ve mobil telefonlarda bile okunaklı bir biçimde görüntülenecek, web sitesini ziyaret eden kullanıcı açısından kullanım memnuniyetine ve web sayfanızda uzun süreler geçirmesine sebep olacaktır. Bütün bunların sonucunda ise web kullanıcısına diğer bir deyişle potansiyel müşteri adayınıza kendinizi daha iyi tanıtma imkanına sahip olmuş olacaksınız.


Responsive bir web sitesi, tabletler ve cep telefonları gibi mobil cihazlarda sorunsuz olarak gezilebilir. Bir web sitesinin cep telefonunda açılıyor olması, mobil uyumlu olduğu anlamına gelmemektedir. Mobil uyumludan kasıt, mobil cihazlarda sorunsuz açılan ve iyi bir kullanıcı deneyimine sahip web sitesidir.


Kedi Medya olarak, siz değerli müşterilerimiz için yapmış olduğumuz çalışmalarda en son teknolojiyi kullanarak, sektörünüzde daha büyük adımlar atabilmeniz için yardımcı oluyoruz.

mobil web site

Mobil internet kullanımı hızla artıyor. Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıyorlar. Örneğin Facebook’u cep telefonundan kullananların oranı, desktop kullanımı çoktan geçmiş durumda. Yine android işletim sistemine google sesli arama gibi özelliklerin eklenmesi ile, cep telefonlarından yapılan aramalarında ciddi anlamda arttığını ve her geçen gün artmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.


Bilgisayar ekranı dışındaki daha küçük ekranlı cihazlar için tasarlanmış internet sitelerine mobil web siteleri denir. Bunlar genellikle farklı bir subdomain altında çalışırlar ve internet sitesinden bağımsız bir tasarıma sahip olurlar. Bu siteler genellikle site haritasının tüm öğelerini içermezler. Tasarımları çok daha sade (çoğunlukla hem içerik hem de tasarım olarak daha sade), kolay açılabilir olarak yapılırlar. Mobil sitelerde, tıkla ara, uyumlu menu gibi cep telefonlarına has bazı öğeler kullanılmaktadır.


Büyük portallar ve haber siteleri için responsive yerine mobil versiyonlar tercih edilebilir. Ancak kurumsal web sitelerinde daha çok responsive tercih edilmektedir. Bu tercihin sebebi, responsivein hem yönetim, hemde üretim kolaylığı açısından daha üstün oluşudur.Bunun yanında bilhassa mobil aramalarda arama motorlarının mobil web sitesi ne öncelik verdiğini, bu sebeple üst sıralarda yer almak isteyen firmalar için bilhassa cep telefonuna uyumun zorunluluk olduğunu belirtelim. Zira Google 2015 yılında bu konuyla alaklaı bir açıklamada bulunmuş, kısa süre sonrada uyumsuz siteleri sıralamalarda çok daha alt sıralara taşımıştı.


Bir sayfanın masaüstü sürümünün mobil bir cihazdan görüntülenmesi ve kullanılması zor olabilir. Kullanıcının, mobil uyumlu olmayan sürümü okuyabilmek için sıkıştırma veya yakınlaştırma yapması gerekebilir. Kullanıcılar bunu moral bozucu bir deneyim olarak görür ve büyük olasılıkla siteden çıkarlar. Alternatif olarak, mobil uyumlu sürüm kolayca okunabilir ve hemen kullanılabilir.


ABD’de, akıllı telefon sahibi kullanıcıların %94’ü yerel bilgilerle ilgili aramaları telefonlarından yapmaktadır. İşin ilginç tarafı, mobil aramaların %77 ’si evden veya iş yerinden yapılmaktadır; bu mekanlarda büyük olasılıkla masaüstü bilgisayarlar da mevcuttur.


Mobil içerik, işiniz için kritik önem taşır ve bu önemini korumaya devam edecektir. İster tuttuğunuz spor takımı için blog hazırlayın, ister yerel tiyatronuzun web sitesi için çalışma yapın ya da isterseniz potansiyel müşterilere ürün satın. Ziyaretçilerin mobil cihazlarını kullanarak sitenizi ziyaret ettiklerinde iyi bir deneyim yaşayacaklarından emin olun!